STEMA - LOGO

dane firmy

 

 

MEBLE PRACOWNICZE:  TORO  MEBLE PRACOWNICZE
SYSTEM TORO

- Zdjęcia i opis systemu
   
   
- Bryły mebli
- Opis techniczny
- Kolorystyka płyt

WYBIERZ INNY SYSTEM MEBLI PRACOWNICZYCH

TORO - ZDJĘCIA I OPIS SYSTEMU

ABY POWIĘKSZYĆ PROSIMY KLIKNĄĆ NA ZDJĘCIU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meble z systemu TORO wykonane są z płyt DSP o grubości 25 i 18 mm w szerokiej gamie kolorów. Wszystkie krawędzie elementów wykończone są na gorąco taśmą PCV. Do konstrukcji stołów i biurek używamy również stóp metalowych własnej produkcji z możliwością prowadzenia okablowania.

BIURKA z systemu TORO są produkowane w czterech wersjach:

1. Na podstawie płycinowej - oznaczenie TT.
Blaty wykonane są z DSP o grubości 25 mm. Nogi wykonane są z DSP o grubości 25 mm. Brzegi blatu zabezpieczone PCV o grubości 2 mm, pozostałe elementy biurka PCV grubości 1 mm. Nogi wyposażone są w stopki regulacyjne w wykończeniu chrom. Panele przednie wykonane są z DSP (gr.18 mm). Łączenie elementów biurka wykonane jest za pomocą wysokiej jakości złącz mimośrodowych.

2. Na stelażu metalowym - oznaczenie TP.
Blaty są wykonane z DSP o grubości 25 mm. Nogi oparte są na metalowych stopach z kanałem kablowym, spiętych ze sobą belka stabilizująco-podpierającą blat, z możliwością prowadzenia okablowania. Do wyboru są trzy rodzaje perforacji osłon pionowych stopy metalowej. Rodzaj osłony nie ma wpływu na cenę biurka.
Stelaż malowany jest standardowo na kolory: RAL 9006 (aluminium), RAL 9005 (czarny), RAL 7012 (szary).

3. Na stelażu rurowym (rura Φ50 mm, gięta) - oznaczenie TW.
Blaty są wykonane z DSP o grubości 25 mm. Stelaż stanowią nogi gięte o przekroju okrągłym Φ50 mm, zespolone ze sobą parami i spięte podblatową belką metalową. Nogi są wyposażone w regulatory wysokości w zakresie 0-100 mm.
Stelaż malowany jest standardowo na kolory: RAL 9006 (aluminium), RAL 9005 (czarny), RAL 7012 (szary).

4. Na stelażu rurowym (profil kwadratowy 50x50 mm) - oznaczenie TK.
Blaty są wykonane z DSP o grubości 25 mm. Stelaż stanowią nogi rurowe o przekroju kwadratowym 50x50 mm, zespolone ze sobą parami i spięte podblatową belką metalową. Nogi są wyposażone w regulatory wysokości w zakresie 0-20 mm.
Stelaż malowany jest standardowo na kolory: RAL 9006 (aluminium), RAL 9005 (czarny), RAL 7012 (szary).

W blatach biurek systemu TORO standardowo nie są nawiercane otwory na przepusty kablowe. Jeżeli wymagane jest zainstalowanie przepustów kablowych w blatach, należy to wyraźnie zaznaczyć w zamówieniu Proponujemy przepust aluminiowy w kolorze chrom, chrom mat lub satyna.

W ceny biurek nie są wliczone blendy ani dodatkowe nogi podpierające. Należy zamawiać je jako oddzielne pozycje.
Blendy w systemie TORO występują w 3 wersjach:
       - płyta,
       - blacha perforowana (perforacja "POSTOKĄT"),
       - blacha perforowana (perforacja "PASKI").
Nogi podpierające występują w 2 wersjach - rura gięta Φ50 mm i rura kwadrat 50x50 mm.

KONTENERY i niektóre SZAFKI MOBILNE występują w trzech wersjach cenowych. Zależy to od rodzaju mechanizmów szuflad.

PŁYTA: kontenery i pomocniki wykonane są z DSP grubości 25 i 18 mm. Szuflady wykonane są z płyty DSP. Wyposażone są w prowadnice QUADRO z częściowym wysuwem, chowane pod dno szuflady, z samodomykaczem SILENT SYSTEM.


PLASTIK: W kontenerach i pomocnikach stosowane są gotowe szuflady wyposażone w system On Side II z tworzywa PP produkcji szwedzkiej. Szuflady te pozwalają na montowanie wewnątrz dodatkowego wyposażenia.


METAL: W kontenerach i pomocnikach stosowane są szuflady z samodomykaczem. Szuflady te są wykonane w całości z metalu w kolorze czarnym lub szarym. Szuflady metalowe mają możliwość montowania dodatkowego wyposażenia.


Wszystkie kontenery zamykane są na zamek centralny. Posiadają kółka jezdne z bieżnikiem, który zabezpiecza podłogi przed zarysowaniem i ułatwia przesuwanie. W kontenerach i szafkach montowane są uchwyty dwupunktowe w rozstawie otworów 96 mm. Uchwyty standardowo występują w dwóch kolorach - anodowane aluminium oraz czarny mat.

W szafach i szafkach zastosowano ekskluzywny system żaluzji typu METALIC LINE wykonanych z wysokiej jakości aluminiowanych lameli osadzonych w profilowanych prowadnicach. Żaluzje posiadają specjalny system zatrzymywania żaluzji w dowolnym miejscu. Standardowy kolor żaluzji to aluminium.
Wszystkie szafki żaluzjowe poziome otwierają się standardowo w lewo. Jeżeli mają się otwierać w prawo należy to zaznaczyć w zamówieniu dodając do symbolu literkę "P". Żaluzje pionowe w szafkach mobilnych systemu TORO otwierają się w dół.

Drzwi szklane standardowo wykonane są z czarnego szkła. Szkło to jest naklejane na płytę grubości 16 mm.  W drzwiach tych nie ma możliwości wstawienia zamka.

W szafkach mobilnych o szerokości 43 cm kółka zamontowane są pod katem 45º w celu utrzymania stabilności mebla.

W szafkach standardowo montowane są zamki (nie dotyczy drzwi szklanych). Wszystkie zamki są wyposażone w dwa klucze z indywidualnym oznaczeniem zamka.

Przegrody oraz panele ścienne występują w dwóch wersjach:
- płyta wiórowa melaminowana;
- MDF lakierowany na dowolny kolor z palety RAL (za dopłatą).

MDF lakierowany może być również zastosowany w licu szuflady i ściance tylnej stanowiska pracowniczego.
Przegrody oraz panele ścienne mogą być wyposażone w listwy aluminiowe, na których można zawiesić dodatkowe akcesoria.


SZAFY I REGAŁY systemu TORO oparte są na standardzie szerokości i głębokości 80x43 cm. Pozwala to na montowanie wewnątrz szaf dodatkowego wyposażenia, np. ram metalowych na teczki zawieszane typu FILE. W systemie występuje duża grupa szaf i szafek wyposażonych w zamknięcia żaluzjowe typu METALIC LINE charakteryzujące się aluminiowymi lamelami oraz lekko pracującą na specjalnych prowadnicach i rolkach żaluzją. Blaty górne i dolne szaf wykonane są z płyty grubości 25 mm, pozostałe elementy z płyt grubości 18 mm.

Korpusy szaf, szafek i regałów wykonane są z elementów płytowych łączonych za pomocą wysokiej jakości złączy meblowych mimośrodowych. Tylne ścianki są wykonane z płyty HDF o grubości 3 mm koloru białego i mocowane w nafrezowaniu w bokach i wieńcach szaf za pomocą złączy stabilizujących. Jako opcja występują szafy z tylną ścianą pełną w kolorze mebla. Stanowi to oddzielną opcję w cenniku i należy to wyraźnie zaznaczyć w zamówieniu. Górne i dolne wieńce szaf i regałów wykonane są z płyt grubości 25 mm. Reszta konstrukcji, drzwi szaf oraz półki z płyt grubości 18 mm. Wszystkie półki wykończone są taśmą PCV z trzech stron.

Do szaf standardowo stosowane są wysokiej jakości zawiasy meblowe REGULA charakteryzujące się możliwością otwarcia drzwi do 270º. Zaawansowany system regulacji zawiasów zapewnia idealne ustawienie drzwi we wszystkich płaszczyznach.

W szafach i szafkach zastosowano ekskluzywny system żaluzji typu METALIC LINE wykonanych z wysokiej jakości aluminiowanych lameli osadzonych w profilowanych prowadnicach. Żaluzje posiadają specjalny system zatrzymywania żaluzji w dowolnym miejscu. Standardowy kolor żaluzji to aluminium. Wszystkie szafki żaluzjowe poziome otwierają się standardowo w lewo. Jeżeli mają się otwierać w prawo należy to zaznaczyć w zamówieniu dodając do symbolu literkę "P".

Drzwi przesuwne są osadzone na aluminiowych prowadnicach, zapewniających łatwe i ciche przesuwanie skrzydeł drzwi.

Wszystkie szafy wyposażone są w stopki z regulatorami poziomu. Regulacja odbywa się poprzez otwory w dolnym wieńcu. Zakres regulacji wynosi 20 mm.

Drzwi szklane standardowo wykonane są z czarnego szkła. Szkło to jest naklejane na płytę grubości 16 mm.

 

 

 

Do góry

(C) by Maciej Boczyło 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone. e-mail: m.boczylo@stema-meble.com   Mapa strony